„Szkolenie z prezentacją dobrych praktyk w zakresie rozwoju wsi

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

IMG 8538Uczniowie z gminy Krasnystaw, którzy w kończącym się roku szkolnym mogą się pochwalić szczególnymi wynikami w nauce, odebrali nagrody wójta. Wręczenie wyróżnień odbyło się w przeddzień rozdania świadectw, czyli w czwartek 23 czerwca. Na spotkanie do Urzędu Gminy Krasnystaw zostały zaproszone cztery ósmoklasistki ze szkół podstawowych w Siennicy Nadolnej, Krupem i Jaślikowie. Karolina Szymaniak i Milena Łysakowska ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej zostały laureatkami konkursów odpowiednio - z języka polskiego i języka angielskiego.

gpsnNajmłodsze dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw dołączyły do globalnej Sieci Strażników Lasów. By znaleźć się w tym gronie, przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Przytul się do drzewa", za który placówka właśnie otrzymała specjalny certyfikat.

herbugk wInformujemy, że na najbliższej sesji Rady Gminy Krasnystaw w dniu 30 czerwca br. w sali 203 Urzędu Gminy Krasnystaw odbędzie się debata nad Raportem o stanie Gminy Krasnystaw za 2021 rok.

Jak już informowaliśmy wcześniej w debacie mogą zabierać głos mieszkańcy Gminy. Osoba, która chciałaby się wypowiedzieć, zobowiązana jest złożyć do Przewodniczącego Rady Gminy Krasnystaw pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 20 osób. Najpóźniej może to uczynić 29 czerwca 2022 r., czyli dzień przed planowaną sesją, podczas której ma być przedstawiany niniejszy raport.

konkurs rowerowy

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!