nagrodzone prace 05

Uzdolnieni plastycznie uczniowie szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Krasnystaw, mają dodatkowy prezent pod choinkę. Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej poinformowało o nagrodach i wyróżnieniach, które zostały przyznane w tegorocznym konkursie bożonarodzeniowych ozdób.

Jury oceniło łącznie 75 propozycji, za które w trzech kategoriach wiekowych przyznało łącznie 25 nagród i 10 wyróżnień. Spośród najmłodszych uczestników z klas 0 - III za świąteczne kartki pierwszą nagrodę otrzyma Mateusz Kuczyński z SP w Małochwieju Dużym, drugą - reprezentująca tę samą placówkę Laura Dudzińska, a trzecią - kolejny uczeń z Małochwieja Dużego Oliwier Szarek oraz Sonia Sara Lis vel Flis z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie.

Za tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe jurorzy nagrodzili kolejno - Igora Bogusza z SP w Siennicy Nadolnej, Annę Wójtowicz z SP w Jaślikowie i Patrycję Karpińską z SP w Siennicy Nadolnej.
W kategorii "stylizowana ozdoba bożonarodzeniowa" na podium znalazły się wyłącznie propozycje zgłoszone przez uczniów SP w Siennicy Nadolnej. Pierwszą nagrodę odbierze Maja Szuran, po drugą zgłosi się Lena Zych, a trzecia trafi do Wojciecha Woźniaka.

W grupie autorów z klas IV - VI zdaniem jurorów najciekawsze kartki przygotowali uczniowie SP w Krupem. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Karol Czerniej i Aleksandra Kaznowska, drugie Patrycja Muda, a trzecie - Matylda Skubisz.
Za tradycyjne ozdoby członkowie komisji również przyznali cztery nagrody. Po pierwszą zgłosi się Karol Czerniej, drugą otrzyma Antonina Witko z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, a trzecie przypadły Szymonowi Białkowi z SP w Jaślikowie i Wiktorii Antoniak z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie

Laureatami konkursu stylizowanych ozdób w tej grupie wiekowej zostali kolejno - Szymon Korzeniowski z SP w Jaślikowie, Tymoteusz Sadlak z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie i Ewelina Sulkowska z SP w Jaślikowie.

W najstarszej grupie autorów na pierwszą nagrodę zasłużyła Klaudia Żuk z Zespołu Nr 3 w Krasnymstawie, drugiej jury nie przyznało, a trzecie miejsce zajęli ex aequo Szymon Berbeć z SP w Małochwieju Dużym i Michalina Mazurkiewicz z SP w Jaślikowie.

Pełna lista laureatów i wyróżnionych oraz ich opiekunów będzie dostępna stronie GCK w Siennicy Nadolnej.

(fot. GCK w Siennicy Nadolnej)