INFORMACJA

OD DNIA 01.01.2020 ZMIANIE ULEGŁ NR RACHUNKU BANKOWEGO,
NA KTÓRY NALEŻY UIŚCIĆ OPŁATĘ ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Nr 40 8200 0008 2001 0000 2189 0051

PROWADZONY PRZEZ BS KRASNYSTAW

Czytaj więcej...

ANKIETA dla mieszkańców – Strategii Rozwoju Gminy w latach 2021-2027

A N K I E T A – Stan istniejący oraz perspektywy rozwoju Gminy
Szanowni Państwo,
zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w celu przygotowania Strategii Rozwoju Gminy w latach 2021-2027 (2030). Bardzo prosimy Państwa o zastanowienie się i odpowiedzenie na poniższe pytania. Wyniki ankietyzacji będą wykorzystane w procesie formułowania celów rozwoju i wyboru obszarów priorytetowych.
Zależy nam, aby mieszkańcy skorzystali z szansy i okazji wypowiedzenia się w tak ważnych zagadnieniach, jakimi są kierunki rozwoju i przedsięwzięcia realizowane na terenie Gminy, służące całemu społeczeństwu. Chcielibyśmy, aby dokumenty planistyczne, tj.: Strategia Rozwoju Gminy były naszym wspólnym dziełem, w którym każdy mieszkaniec ma swój udział i w którym odnajduje swoje potrzeby, a założone cele systematycznie i skutecznie realizowane w perspektywie najbliższych lat.

Wypełnioną ankietę prosimy składać Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Krasnystaw parter lub przesłać pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 15 lutego 2020r.

ANKIETA
wersja docx / wersja pdf

Nowy sprzęt dla osp

IMG 6691

31 grudnia 2019 roku strażacy z terenu Gminy Krasnystaw otrzymali miłą niespodziankę noworoczną. W budynku Urzędu Gminy w Krasnymstawie odbyło się uroczyste przekazanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Krasnystaw wyposażenia i sprzętu ratownictwa zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego  dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Czytaj więcej...

Harmonogram 2020

H a r m o n o g r a m

wywozu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie
gminy Krasnystaw styczeń - czerwiec 2020 r.

zabudowa zagrodowa i jednorodzinna

zabudowa wielorodzinna


 

Czytaj więcej...

Odpady w 2020 r. - rejestracja, ewidencja i sprawozdawczość- nowe obowiązki przedsiębiorcy

Najważniejsze informacje i zmiany dotyczące rejestracji, ewidencji odpadów i sprawozdań o wytworzonych odpadach.

Czytaj więcej...

ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO

ROZPORZĄDZENIE NR 3
WOJEWODY LUBELSKIEGO
z dnia 4 stycznia 2020 r.

w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów krasnostawskiego i zamojskiego


 

ROZPORZĄDZENIE NR 4
WOJEWODY LUBELSKIEGO
z dnia 4 stycznia 2020 r.

w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów krasnostawskiego, lubelskiego i świdnickiego


 

Sezon grzewczy 2019-2020

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

czytaj więcej ...

Grypy ptaków HPAI podtypu H5N8

INFORMACJA DLA HODOWCÓW DROBIU

Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 u ptaków dzikich (Polska, Chorwacja, Szwajcaria, Dania, Holandia), jak i drobiu (Polska, Niemcy, Węgry, Austria, Dania).

Czytaj więcej...

Świąteczna wizyta przedszkolaków w urzędzie gminy

przedszkolaki 12Tradycyjnie, jak co roku, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dniu 18 grudnia 2019 r. do urzędu gminy przybyła delegacja dzieci wraz z opiekunkami z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Siennicy Nadolnej.

  Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o tematyce świątecznej. Podczas spotkania przedszkolaki złożyły  pracownikom urzędu życzenia świąteczne i wręczyły wykonane prezenty, a w zamian otrzymały słodkie upominki.

Czytaj więcej...

I N F O R M A C J A

herbugkW Urzędzie  Stanu Cywilnego  gminy Krasnystaw od dnia  26 grudnia  2019 r. do dnia 29 grudnia 2019 (czwartek- niedziela) w  godzinach 9.00-12.00  będzie pełniony dyżur telefoniczny pod numerem 784 615 691, podczas którego załatwić będzie można wyłącznie sprawy związane z rejestracją zgonów, które nastąpią na terenie gminy Krasnystaw ( nie dotyczy zgonów w szpitalu).

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2018
Download Joomla Templates
stat4u stat4u