Ekologiczne wyróżnienie

czwartek, 13 czerwca 2013 r

DSC 2135Wójt Gminy Krasnystaw Janusz Korczyński został wyróżniony Medalem Województwa Lubelskiego za szczególne zasługi na rzecz ochrony środowiska. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się we wtorek 11 czerwca w Centrum Kongresowym Akademii Rolniczej w Lublinie. Okazją do przyznania medalu były obchody 20-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

To właśnie z tego funduszu pochodzą środki, które samorządy, w tym Gmina Krasnystaw, wykorzystują na realizacją przedsięwzięć, pozytywnie wpływających na środowisko naturalne oraz promocję działań proekologicznych.

Koszt wszystkich inwestycji, które w ciągu 20 lat były współfinansowane przez WFOŚiGW to ponad 3 miliardy złotych. Za te pieniądze, dzięki wsparciu funduszu, samorządy zrealizowały łącznie około 10 tysięcy projektów.

Część środków trafiła do gminy Krasnystaw z przeznaczeniem na rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz inne przedsięwzięcia proekologiczne od lat 90-tych, a przyznany teraz Medal Województwa Lubelskiego jest kolejnym tego typu wyróżnieniem. Gmina zdobyła już m.in. ogólnopolskie certyfikaty "Mecenas Polskiej Ekologii" i "Gmina Przyjazna Środowisku".

2013 06 11 14 55 55

Gmina Krasnystaw 2020