Otwarcie Wiejskiego Domu Kultury i Turystyki w Widniówce

środa, 12 czerwca 2013 r.

IMG 0091W dniu 9 czerwca br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowego Wiejskiego Dom Kultury i Turystyki w Widniówce, wybudowanego dzięki wsparciu Unii Europejskiej. W uroczystości uczestniczyli m.in. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Wicestarosta Henryk Czerniej, Przewodniczący Rady Gminy Krasnystaw Leszek Szeniak, Wójt Gminy Krasnystaw Janusz Korczyński.

Podczas uroczystości na scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści z "Klubu solisty", prowadzeni przez Zbigniewa Wolanina. Publiczność  mogła posłuchać koncertu Kapeli "Cukrowniacy" i skeczów Kabaretu "Czarny Salceson", a całość zakończyła zabawa z zespołem "Devis".

WDK w Widniówce został wybudowany kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz samorząd uzyskał wszystkie decyzje, pozwalające na użytkowanie budynku, który został wybudowany od podstaw. Mieszkańcy będą mieć w nim do dyspozycji dużą salę z zapleczem sanitarnym i kuchennym oraz wyposażeniem. Formalnym zarządcą obiektu będzie Gminne Centrum Kultury.

Inwestycja została dofinansowany kwotą 200 tyś. zł. – w  ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Koszt realizacji inwestycji wyniósł ok. 447  tyś. złotych.

IMG 0041strona

Gmina Krasnystaw 2020