Naukowa przygoda gimnazjalistów

czwartek, 6 czerwca 2013

2013-05-29 10.30.41Trójka gimnazjalistów z Siennicy Nadolnej miała okazję prowadzić eksperymenty w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.
Alicja Kawęcka, Justyna Lis i Grzegorz Łazeba z Gimnazjum nr 1 wraz ze swoim nauczycielem chemii Zbigniewem Rzemieniukiem

wygrali wyjazd do stolicy w powiatowym konkursie przyrodniczym pod hasłem "Woda niezwykła substancja", organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Krasnymstawie.

Podczas zajęć w warszawskim instytucie gimnazjaliści uczyli się najpierw pobierania materiału genetycznego, a następnie wykonywania wielu innych czynności, które miały doprowadzić do wydzielenia i oczyszczenia swoich próbek DNA.

Po kilkugodzinnej pracy w laboratorium Pałacu Kultury i Nauki uczniowie z gminy Krasnystaw, zwiedzili interaktywną wystawę pod tytułem "Mózg". Wyprawę zakończył spacer po Trakcie Królewskim i Starym Mieście.

2013-05-29 10.30.41

2013-05-29 10.34.37