Przebudowa centrum kultury w Małochwieju Małym

poniedziałek, 6 maja 2013

ckmmDzięki wsparciu Unii Europejskiej w Małochwieju Małym w gminie Krasnystaw powstaje nowoczesne centrum kultury. Po zakończeniu inwestycji budynek będzie większy niż do tej pory, bardziej funkcjonalny i lepiej wyposażony.

Prace rozbiórkowe już się rozpoczęły, Ekipy budowlane mają m.in. zmodernizować starą część obiektu i dobudować nową, wymienić dach, okna i drzwi, wykonać nowe podłogi, ściany i sufity, a także wszystkie instalacje i docieplić cały budynek. Wymienione będzie także ogrodzenie ośrodka, a teren wokół niego zostanie na nowo zagospodarowany.

 

Oprócz głównej sali, w której będą się mogły odbywać zebrania i spotkania okolicznościowe mieszkańców, na parterze nowego obiektu będą m.in.: kawiarenka internetowa z czterema stanowiskami komputerowymi, punkt biblioteczny ze świetlicą oraz szatnie i toalety, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto na piętrze znajdą się siłownia, sala zabaw dla dzieci oraz siedziba miejscowej kapeli. W tym roku budynek Gminnego Centrum Kultury w Małochwieju Małym ma być gotowy w tak zwanym stanie surowym zamkniętym. W kolejnych miesiącach wykonawcy robót mają wykończyć budynek w środku i na zewnątrz, a gdy te prace zostaną zrealizowane, gmina zakupi wyposażenie obiektu.

Prace remontowo-budowlane będą kosztować ponad 750 tysięcy złotych, natomiast wartość całego projektu, wraz z nadzorem inwestorskim i wyposażeniem, to około 1 miliona złotych. 200 tysięcy złotych na ten cel gmina pozyskała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Krasnystaw Plus". Nowe centrum kultury w Małochwieju Małym powinno być gotowe w trzecim kwartale przyszłego roku.

dkmm

 

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2018
Download Joomla Templates
stat4u stat4u