Kolejne laptopy dla szkół kupione

szkoala   Gmina Krasnystaw kupiła kolejną partię laptopów dla miejscowych szkół. Poszczególne placówki odbiorą je w najbliższych dniach, a decyzje o ich wykorzystaniu zapadną pod koniec wakacji. Dzięki środkom z programu "Zdalna szkoła+" miejscowy samorząd kupił 17 laptopów.

Zgodnie z regulaminem tego programu mają z nich korzystać w pierwszej kolejności uczniowie z rodzin wielodzietnych. Rząd zapowiada, że w nowym roku szkolnym lekcje będą się odbywać w tradycyjnej formie, ale Gmina Krasnystaw przygotowuje swoje szkoły także do prowadzenia zajęć przez internet.

Jeśli zapowiedzi o powrocie uczniów do szkół sprawdzą się, zakupiony teraz sprzęt będzie używany w pracowniach komputerowych. Ostateczne decyzje o jego wykorzystaniu będą podejmować dyrektorzy szkół. Laptopy kosztowały około 55 tysięcy złotych, które Gmina Krasnystaw pozyskała za pośrednictwem Centrum Projektów Polska Cyfrowa z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Wcześniej, z tego samego źródła, miejscowy samorząd otrzymał 60 tysięcy złotych, za które zakupiono 19 laptopów. W pierwszej edycji programu "Zdalna szkoła" sprzęt trafił do szkół w Jaślikowie, Krasnymstawie, Krupem, Małochwieju Dużym i w Siennicy Nadolnej. Wszystkie te placówki otrzymają także wsparcie z programu "Zdalna szkoła+".

Gmina Krasnystaw 2020