Eko-aktywni mieszkańcy Małochwieja Małego

recycleKonkursy - na najładniejszą posesję i fotograficzny pod hasłem "Wszystkich nas zachwyca piękna okolica" - to pierwsze inicjatywy Stowarzyszenia Mieszkańców Małochwieja Małego "Rodzinne gniazdo" w nowym projekcie współfinansowanym z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Organizacje stawia sobie za cel zachęcenie innych osób do aktywności i promowanie postaw ekologicznych.

Propozycje w konkursie "Moja zielona posesja" można zgłaszać do końca czerwca, a zdjęcia przesyłać do połowy lipca.

Na posesjach jury będzie oceniać m.in.: zagospodarowanie i utrzymanie zieleni, urządzenie miejsc rekreacji i wypoczynku oraz czystość i porządek na terenie nieruchomości.

Fotografie ciekawych obiektów przyrodniczo-krajobrazowych w okolicy Małochwieja Małego mogą zgłaszać nie tylko mieszkańcy tej miejscowości, ale również innych części gminy Krasnystaw i powiatu krasnostawskiego.Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 721 982 592, a pełne regulaminy obydwu konkursów są dostępne na stronie: www.rodzinnegniazdo.pl.

Kolejnymi zadaniami w ramach projektu "Nasze podchody do ochrony przyrody - ekologiczna edukacja mieszkańców Małochwieja Małego" będzie zagospodarowanie placu przy miejscowym domu kultury.

Pojawią się przy nim nowe krzewy, ławki, stojak na rowery, grill i żagiel przeciwsłoneczny, pod którym będą organizowane spotkania integracyjne i zabawy dla dzieci. - Zakupy są już w trakcie realizacji, ale wykonanie robót utrudnia pogoda.

Autorzy projektu zamierzają również opracować ulotkę na temat segregacji odpadów, a wszystkie pomysły chcą zrealizować do końca lipca. Na zakończenie, w sobotę 1 sierpnia, jest planowane podsumowanie projektu połączone z rodzinnymi potyczkami ekologicznymi pod hasłem "Mamo, Tato co Ty na to?".

Projekt "Nasze podchody do ochrony przyrody - ekologiczna edukacja mieszkańców Małochwieja Małego" jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich "Lubelskie lokalnie Mikrodotacje FIO 4". Jego pomysłodawcy chcą w ten sposób zaangażować mieszkańców w życie publiczne, zainteresować ich problemami środowiska naturalnego i pokazać sposoby ich rozwiązywania.

Gmina Krasnystaw 2020