Będą kolejne laptopy do zdalnej nauki

Uczniowie wszystkich szkół, prowadzonych przez Gminę Krasnystaw, otrzymają kolejne laptopy do zdalnej nauki. Pieniądze na zakup sprzętu miejscowy samorząd pozyskał z programu "Zdalna szkoła plus", finansowanego z funduszy unijnych. Centrum Projektów Polska Cyfrowa, które dzieli te środki, przyznało nam 55 tysięcy złotych.

Z rozeznania cenowego, które już przeprowadziliśmy, wynika, że to powinno wystarczyć na zakup około 17 laptopów. Jeszcze w tym miesiącu chcemy rozpocząć całą procedurę, a w czerwcu sfinalizować zakupy.

Gmina Krasnystaw wzięła udział także w pierwszej edycji programu "Zdalna szkoła". Za przyznane kilka tygodni temu pieniądze do szkół w Jaślikowie, Krasnymstawie, Krupem, Małochwieju Dużym i w Siennicy Nadolnej została przekazana podobna liczba laptopów.

Tym razem, zgodnie z regulaminem, mają być one przekazane przede wszystkim uczniom z rodzin wielodzietnych.

Gmina Krasnystaw 2020