Rekrutacja do przedszkola

Gminne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Siennicy Nadolnej zachęca rodziców małych dzieci, by zadbali o ich wszechstronny rozwój i zapisali je do tej placówki. Rozpoczęto rekrutację, a 18 marca przedszkole zaprasza na "Dzień Otwarty".

W nowym roku szkolnym placówka ma do wykorzystania 35 miejsc dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.  Priorytet mają oczywiście maluchy z gminy Krasnystaw, ale już teraz są również dzieci z gmin Łopiennik Górny i Siennica Różana oraz miast Rejowiec i Krasnystaw. Łącznie uczęszcza do  placówki 110 dzieci. Przedszkole w Siennicy jest prawdopodobnie jedynym przedszkolem w okolicy, które oferuje opiekę nad dziećmi aż przez 10,5 godziny dziennie.

Oprócz opieki nad przedszkolakami od 6.00 do 16.30 placówka dysponuje bardzo dobrą bazą dydaktyczną i wykwalifikowaną kadrą nauczycieli, którzy pracują z dziećmi w niewielkich grupach, w miłej, domowej atmosferze. Z częścią przedszkolaków nauczyciele pracują metodą Montessori. To mieszana grupa dzieci w różnym wieku, w której młodsze maluchy uczą się od starszych, a zabawki są dostępne dla dzieci w każdej chwili jako pomoc dydaktyczna.

W takiej formule zajęć nauczyciel pokazuje jak należy wykonać daną czynność, ale stara się nie robić tego za dziecko. Poza tym nie narzuca mu tego czym powinno się interesować, ponieważ dziecko podąża własnym tempem edukacyjnym, a dorosły jest jego towarzyszem i opiekunem - informuje dyrektor Ćwikła. Ponadto w starszych grupach niemal przez cały dzień dzieci uczą się języka angielskiego, który towarzyszy im w codziennych czynnościach, na przykład na obiedzie czy spacerze. Podczas pracy z przedszkolakami nauczyciele wykorzystują również metodę integracji sensorycznej oraz prowadzą zabawy badawcze i realizują innowacje pedagogiczne.

Od ponad 10 lat placówka w Siennicy Nadolnej bierze także udział w ogólnopolskich programach "Optymistyczne przedszkole" i "Bezpieczne przedszkole" oraz współpracuje z UNICEF przy organizacji akcji humanitarnych. Przedszkole oferuje również zajęcia z rytmiki i zajęcia taneczne oraz możliwość korzystania z porad psychologa i logopedy. Czesne zależy od tego jak długo dziecko przebywa w przedszkolu.

Opłata za pierwsze dwie godziny ponad 5 zagwarantowanych ustawowo, wynosi 40 złotych, a przy 10,5 godzinach - 80 złotych. Dzienny koszt wyżywienia to 4 złote 50 groszy za tak zwany wsad do kotła, natomiast resztę pokrywa Gmina Krasnystaw. Zgodnie z przepisami ustawowymi 6-latki czyli dzieci, urodzone w 2014 roku, które zostaną przyjęte do przedszkola w roku szkolnym 2020 - 2021, nie płacą czesnego. Rodzice wszystkich przedszkolaków, którzy chcą posłać swoje pociechy do placówki w Siennicy Nadolnej powinni pobrać odpowiedni wniosek i po wypełnieniu złożyć go między 2 a 20 marca. Kolejność składania dokumentów nie ma znaczenia przy rekrutacji.

Przy podjęciu decyzji rodzicom może pomóc propozycja udziału w "Dniu Otwartym" 18 marca, gdzie razem z dziećmi będą mogli osobiście przekonać się, dlaczego warto zapisać je do tej placówki.

Dyrekcja przedszkola zaprasza również do odwiedzenia strony: gpsiennicanadolna.szkolnastrona.pl, gdzie m.in. można odbyć wirtualny spacer po przedszkolu.

Gmina Krasnystaw 2020