Siatkarze ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym awansowali do rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej

1

Podczas zawodów powiatowych, które odbyły się w środę 26 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie, podopieczni Elżbiety Marczewskiej-Buk zajęli drugie miejsce.Ekipa z Małochwieja Dużego wygrała z rywalami z Siennicy Różanej i uległa późniejszym triumfatorom rozgrywek - gospodarzom z SP 4 w Krasnymstawie.

Reprezentacja tej szkoły zwyciężyła również w ubiegłorocznych zawodach rejonowych i, zgodnie z regulaminem, w tym roku prawo występu na tym szczeblu turnieju zdobył także zespół z drugiego miejsca, czyli SP Małochwiej Duży. Wicemistrzami powiatu krasnostawskiego zostali: Wiktor Grzesiak, Szymon Kostrzanowski, Bartłomiej Krzymowski, Dominik Lubaś, Mateusz Nożyński, Łukasz Wojnarowski, Maciej Wójcik, Filip Petla i Mateusz Czuba.

Dzień wcześniej w tym samym miejscu o prawo występu w turnieju rejonowym walczyła dziewczęca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, która zajęła czwarte miejsce i na tym etapie zakończyła udział w tegorocznych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Najlepiej spisała się SP 4 Krasnystaw, drugie miejsce zajęła Siennica Różana, trzecie Żółkiewka, a za ekipą z gminy Krasnystaw uplasowała się reprezentacja SP 1 Krasnystaw. Siatkarki z gminy Krasnystaw miały szanse na podium, ponieważ mecze były wyrównane, a w tie-break'u decydującym o trzecim miejscu dziewczęta z Siennicy Nadolnej prowadziły z Żółkiewką nawet 7:2, by ostatecznie ulec rywalkom 13:15.

Zespół z Siennicy Nadolnej, prowadzony przez Mirosława Berbecia i Dariusza Dubaja, wystąpił w składzie: Karolina Malczewska, Maja Zając, Wiktoria Hawryluk, Magdalena Ostrowska, Klaudia Czyż, Julia Chwaszcz, Weronika Woźniak i Paula Kwaśniak.

(fot. PSZS w Krasnymstawie/SP Siennica Nadolna)

Gmina Krasnystaw 2020