VIII FESTIWAL PĄCZKA I FAWORKA-2020

phoca thumb l DSC 4079W dniu 20 lutego 2020 roku w siedzibie GCK w Siennicy Nadolnej odbył  „Festiwal Pączka i Faworka”.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw Plus” oraz Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej.

   Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonały - Prezes LGD Krasnystaw Plus P. Dorota Sawa oraz P. Dorota Rybczyńska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury. Głos zabrali również: P. Andrzej Leńczuk - Starosta Krasnostawski oraz P. Adam Puchajda - Z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

   W spotkaniu wzięły udział delegacje Gmin- przedstawiciele Samorządowców i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego i miasta Krasnystaw, członkowie Stowarzyszenia LGD Krasnystaw Plus. Gminę Krasnystaw reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Małochwieju Dużym.

  Jak co roku w ramach Festiwalu odbył się konkurs pod nazwą „ Najsmaczniejszy pączek” do którego przystąpiło przystąpiło 10 Kół z terenu powiatu.
Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli KGW gmin powiatu krasnostawskiego oceniła walory smakowe i estetyczne zgłoszonych do konkursu pączków.

  • I miejsce przyznano KGW „Swojaki” - Tarzymiechy Trzecie - Gmina Izbica
  • II miejsce przyznano KGW „Krynica: w Rudce - Gmina Siennica Różana
  • III miejsce przyznano KGW w Borowie - Gmina Gorzków

W części artystycznej wystąpił i do tańca przygrywał zespół Lolek Orkiestra w programie sarmackim, włoskim i hiszpańskim.

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2020
Download Joomla Templates
stat4u stat4u