Aktualizacja Strategii Rozwoju Gminy Krasnystaw

IMG 6830Mieszkańcy gminy Krasnystaw mogą mieć swój udział w aktualizacji strategii rozwoju gminy. W tym tygodniu odbyły się spotkania konsultacyjne w tej sprawie, a oprócz tego zainteresowani mogą przekazać swoje opinie, wypełniając ankietę dostępną w internecie. Powstające opracowanie będzie obejmować lata 2021 - 2027 z perspektywą do 2030.

To ważny dokument, który w przyszłości może być potrzebny na przykład po to, by samorząd mógł się starać o dotacje na zadania, zgodne z zapisanymi w strategii kierunkami rozwoju.
W konsultacjach, które zorganizowano w dniach 4-5 lutego w urzędzie gminy wzięło udział około 130 osób, w tym młodzież i starsi mieszkańcy, radni, sołtysi, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji z otoczenia biznesu,  nauczyciele i dyrektorzy placówek oświatowych, kulturalnych i ochrony zdrowia oraz policjanci i strażacy.

Oprócz spotkań, pracujący nad aktualizacją strategii zachęcają mieszkańców do wypełnienia ankiety, która jest dostępna na stronie internetowej gminy oraz karty projektu. Autorzy opracowania proszą o opinie m.in. na temat warunków życia i rozwoju przedsiębiorczości, infrastruktury komunalnej, sportowej i rekreacyjnej, dostępu do edukacji, bazy turystycznej i internetu oraz bezpieczeństwa czy rolnictwa.

Pytania dotyczą również: przestępczości, bezrobocia, przemocy, sytuacji osób starszych i niepełnosprawnych. Dokument zawiera także propozycje, które zdaniem badanych mogą mieć wpływ na rozwój gminy w najbliższych latach. Ankietę i kartę projektu można znaleźć na stronie: www.krasnystaww.ug.gov.pl, a po wypełnieniu należy je dostarczyć do Biura Obsługi Interesantów Urzędu Gminy Krasnystaw albo przesłać pocztą elektroniczną pod adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Termin przyjmowania dokumentów upływa 15 lutego.

ANKIETA       KARTA PROJEKTU

Gmina Krasnystaw 2020