Mała książka - wielki człowiek”

mala-ksiazka-wielki-czlowiek-logo„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki, do której przyłączyła się Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy Nadolnej wraz  z Filiami Bibliotecznymi w Krupem i Niemienicach

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do jednej z w/w  bibliotek otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.
      Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

       

  Książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana jest pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełnia najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i  mądrych książek dla najmłodszych.

      W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.  

      W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
    
  Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza dzieci i rodziców do wzięcia udziału w projekcie, książki czekają…

ZAPRASZAMY!

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2020
Download Joomla Templates
stat4u stat4u