„NASZE NOWELE – ZNAMY I CZYTAMY”

1

Rozstrzygnięcie powiatowego  konkursu plastyczno-literackiego. Laureaci pierwszego etapu konkursu wytypowani w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy Nadolnej uczestniczyli 16 grudnia  w spotkaniu zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie – etap powiatowy konkursu.

Wśród laureatów ze wszystkich gmin powiatu krasnostawskiego oraz miasta Krasnystaw nagrodę specjalną w kategorii - praca literacka otrzymał Mikołaj Kalisz, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej za opis dalszych losów bohaterów noweli „Dym”( opiekun: Beata Wrońska).

Ponadto z naszej gminy w kategorii- praca plastyczna nagrodę otrzymała Alicja Mielnicka – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej za projekt okładki do noweli „Katarynka” oraz  Nikola Krzyżanowska – klasa VI  z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie również za  projekt okładki „Katarynka” (opiekun: Agnieszka Jasińska).

Wyróżnienie otrzymał Maksymilian Huk -  uczeń klasy VI  Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym ( projekt okładki do noweli „Katarynka”) , opiekun: Marzena Sokół.

W/w konkurs zainspirowany przez Parę Prezydencką na 8 edycję Narodowego Czytania w 2019 roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych gminy Krasnystaw.

Mamy nadzieję, że za rok na edycję Narodowego Czytania 2020 również przystąpią uczniowie w/w szkół.