Wieczór Patriotyczny w Siennicy Nadolnej

DSC 3272W dniu 11 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury w Siennicy Nadolnej uroczyście świętowano rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy wysłuchali prelekcji regionalisty Pana Lucjana Cimka na temat życia Franciszka Manachiewicza, który był funkcjonariuszem Policji Państwowej II RP i  pochodził z Siennicy Nadolnej.

Na scenie w patriotycznym repertuarze zaprezentowały się dzieci i młodzież z „Klubu Solisty” oraz zespół śpiewaczy „Melodia”.

W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak- Powroźnik, Radna Rady Gminy Agnieszka Figlarska, ks. Zbigniew Kulik, sołtys Siennicy Nadolnej Mirosław Waręcki oraz mieszkańcy miejscowości.

Uroczystość została zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Siennicy Nadolnej.