Festiwal „ Smaki Jesieni”

DSC 3231

Stowarzyszenie LGD Krasnystaw Plus wraz z Gminą Żółkiewka i Stowarzyszeniem Ziemi Olchowieckiej po raz dziewiąty zorganizowało dnia 25 października 2019 roku w Poperczynie Festiwal „ Smaki Jesieni”.
W tym roku Gminę Krasnystaw reprezentowały Panie z KGW w Zażółkwi wraz z przewodniczącą Grażyną Atras oraz Sekretarz Gminy Krasnystaw Krzysztof Gałan i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska .

Panie z KGW przygotowały bogato zastawiony stół z potrawami regionalnymi, na którym królowały wyśmienite sałatki, swojska kiełbasa i pieczone mięsa, pasztet, rolady, bigos, placki razowe z sosem pomidorowym, naleśniki z nadzieniem oraz ciasta.
W trakcie Festiwalu rozstrzygnięto Konkurs na „Ciasto z wykorzystaniem owoców jesieni” oraz na „Smakowity Napitek”. Panie z Zażółkwi do tych konkurencji przygotowały „Bezę z owocami” oraz nalewkę ”Gruszkową”.
Jak co roku impreza przebiegała w sympatycznej i miłej atmosferze zakończonej wspólną zabawą przy skocznej muzyce kapel ludowych.