Noc poetów

Krasnostawska Noc Poetow

III TURNIEJ JEDNEGO LISTU

  Turniej ma charakter otwarty, bez ograniczeń wieku i tematu.
Do 10 października, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (organizator) należ przesłać list (tekst do 1 800 znaków czyli jedna strona wydruku  komputerowego) oznaczony godłem z nawiasem zawierającym imię i nazwisko autora – nadawcy. Autor może wysłać jeden list.

Listy będą odczytane przez jedną osobę - lektora podczas Krasnostawskiej Nocy Poetów 12. 10. 2019 r. W głosowaniu biorą udział wszyscy uczestnicy Nocy.

Nagrody ( I, II, III ) rzeczowe są ufundowane przez artystów malarzy Krystynę Mojską, Teresę Stasiak oraz Barbarę Mazurek, co oznacza niemałą zachętę do udziału w Turnieju.

Warunkiem przyznania miejsca w Turnieju jest osobiste stawiennictwo podczas trwania Krasnostawskiej Nocy Poetów.

Wyniki Turnieju zostaną opublikowane w prasie, Internecie oraz w ponocnej Antologii Krasnostawskiej Nocy Poetów wydanej w 2020 r.

Turniej Jednego Listu zdaje się być wydarzeniem o takim charakterze jedynym w Polsce (!)

Zachęcam do współudziału, wpółtworzenia i jednoczenia się w klimacie listów z sentymentu do czasów, gdy „skazanie” na formę listu wymuszało rozważenie słowa jako formy wyrażenia uczuć a tym samym okazanie namacalnej więzi skrytej w kopertach pełnych tychże wartości.

 Marzena Mariola Podkościelna

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2020
Download Joomla Templates
stat4u stat4u