Wieniec z Latyczowa zajął III miejsce na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

DSC 2582

Wieniec wykonany przez panie z KGW w Latyczowie zajął trzecie miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych na Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w niedzielę 8 września w Radawcu. Jego kształt odzwierciedla koronę żniwną i symbolizuje dary Matki Ziemi.

Gospodynie z Latyczowa miały dużą konkurencję, ponieważ do konkursu zgłoszono 42 propozycje wieńcowe.
Oprócz przedstawicieli władz powiatowych, w składzie delegacji na Dożynki Wojewódzkie byli: Przewodniczący Rady Gminy Krasnystaw Krzysztof  Golec, Sekretarz Gminy Krasnystaw Krzysztof Gałan, panie z KGW w Latyczowie, strażacy i grupa mieszkańców tej miejscowości.

Niedzielny konkurs wieńców tradycyjnych wygrało Stowarzyszenie "Zagrody Razem" z gminy Żyrzyn, drugie miejsce zajęło KGW Moszczanka z gminy Ryki, a trzecie - ex aequo – KGW Latyczów z gminy Krasnystaw i KGW Rzeczyca Ziemiańska z gminy Trzydnik. Wyróżnienie otrzymały wieńce ze Stasina w gminie Wojciechów i z Huty Tarnawatki w gminie Tarnawatka.

Image00001

Image00002