Gmina Krasnystaw na Dożynkach Powiatowych

Image00018

W niedzielę, 25 sierpnia 2019 r. w Krasnymstawie odbyły się Dożynki Powiatowe. Gminę Krasnystaw podczas uroczystości reprezentowali: Wójt Gminy Edyta Gajowiak-Powroźnik, Radni Gminy w osobach Anita Sokół, Krzysztof Golec, Marian Bartyka, Jerzy Pastuszak, Andrzej Szostak, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Rybczyńska, grupa wieńcowa KGW i strażacy z Latyczowa.
Uroczystość rozpoczęła msza św. dziękczynna w intencji rolników w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. Po mszy barwny korowód przeszedł ulicami miasta na plac dożynkowy przy Szkole Rolniczej.

Podczas Dożynek Powiatowych ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, w którym wieniec z Gminy Krasnystaw wykonany przez KGW Latyczów zajął I miejsce. Panie z KGW w Latyczowie przygotowały również stoisko, na którym prezentowały własne wyroby kulinarne.
Podczas Dożynek pani Poseł Teresa Hałas wręczyła odznaki i wyróżnienia dla najlepszych rolników Powiatu Krasnostawskiego. Z Gminy Krasnystaw odznakę honorową ,,Zasłużony dla Rolnictwa” przyznaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymał Pan Marian Piróg prowadzący gospodarstwo rolne w miejscowości Bzite.
Dożynki Powiatowe w Krasnymstawie uświetnił koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.
Na dożynkowej scenie prezentowały się również kapele i zespoły ludowe z terenu Powiatu Krasnostawskiego, m.in. Zespół Koral i Kapela „Cukrowniacy”.