Gminne Złote Gody

zlote gody 2019 01

Miło nam poinformować, że 31 lipca br. w Urzędzie Gminy Krasnystaw, 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowało 11 par:  Barbara i Ryszard Chwała, Teresa i Stanisław Ciechan, Janina i Józef Huba, Leokadia i Henryk Korzeniowscy, Alina i Stanisław Kurzyńscy, Anna i Bolesław Miciuła, Zofia i Tadeusz Panas, Marianna i Henryk Szerega, Stanisława i Jan Wędzina, Maria i Jan Wilgoccy, Zofia i Jan Zdziłowscy.

Uroczystość odbyła się w miłej i ciepłej atmosferze. W imieniu samorządu życzenia przybyłym parom złożyła Edyta Gajowiak-Powroźnik – Wójt Gminy Krasnystaw, która w swoim wystąpieniu mówiła między innymi o istocie małżeństwa i jego wpływie na kształtowanie młodego pokolenia.

W uroczystości wzięli udział także: Marek Nowosadzki  – Wicestarosta Krasnostawski, Mirosław Berbeć - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Krasnystaw oraz Renata Gałan – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie medali okolicznościowych za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

W części nieformalnej spotkania Jubilaci wznieśli toast lampką szampana, po czym chętnie dzielili się swoimi refleksjami.