Regionalna Konferencja Kobiet

W sobotę 18 maja w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej odbyła się Regionalna Konferencja Kobiet - XX Konferencja Gminnej Rady KGW w Krasnymstawie zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury, Gminną Radę KGW, Koła Gospodyń Wiejskich  z  Wincentowa, Krupca i Latyczowa. Konferencję prowadziła Dorota Rybczyńska – dyrektor GCK.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście m.in.: Beata Mazurek - Wicemarszałek Sejmu RP, Zdzisław Szwed - Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, w imieniu Wojewody Lubelskiego pan Aleksander Kalisz, Andrzej Leńczuk - Starosta Krasnostawski, Jan Rudnicki – Prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Chełmie, Justyna Przysiężniak - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Krasnostawskiego, Bogusław Domański – Radny Powiatu Krasnostawskiego, Edyta Gajowiak-Powroźnik Wójt Gminy Krasnystaw,  Leszek Szeniak - Przewodniczący Rady Gminy Krasnystaw,   Dorota Sawa - Prezes LGD „Krasnystaw PLUS”, Urszula Wojewoda- Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Krasnymstawie, Radosław Chmielewski - Prezes BS w Krasnymstawie, Stanisław Lubaś Prezes ZGKS Brat Cukrownik w Siennicy Nadolnej.

Na spotkanie przybyły Panie z terenu Gminy Krasnystaw i delegacje kobiet z gmin Powiatu Krasnostawskiego.

Tematem tegorocznej Konferencji były: „Zioła i niekonwencjonalne metody leczenia”. W części szkoleniowej prezentację na temat: „Zbiór, suszenie oraz właściwości lecznicze ziół przygotował Pan Bogusław Domański – Prezes PH Krautex z Kol. Łopiennik Dolny oraz „Złote reguły życia Św. Hildegardy”  przedstawił Pan Zbigniewa Łazowski dietetyk z Chełma.

W trakcie spotkania można było obejrzeć wystawę prac malarskich Pani Danuty Bartoszewskiej z Siennicy Nadolnej.

Konferencję uświetniły występy Zespołu Śpiewaczego „Melodia” oraz Klubu Solisty działających przy Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.