Turniej BRD 2019

phoca thumb l dscn0118W dniu 30 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem zawodów jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, a także rekreacji i sportu.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych-szkoły podstawowe grupa 1- młodsza klasy 3-5 i grupa 2- starsza klasy 6-8 i 3 Gimnazjum. Składał się z dwóch etapów: rozwiązania testu wiedzy oraz jazdy rowerem po torze. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Pani Izabela Józefowska – dyrektor szkoły, mł. asp. Tomasz Kowalik i sierż. Łukasz Harasim – przedstawiciele KPP w Krasnymstawie, Pan Paweł Haładyj, Pan Grzegorz Morylowski i Pan Piotr Bielesza – nauczyciele, opiekunowie drużyn.

Zwycięzcy turnieju w poszczególnych kategoriach:

Szkoły Podstawowe Grupa 1:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Krasnymstawie,
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Krupem,
III miejsce – Szkoła podstawowa w Jaślikowie,
IVmiejsce – Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej,
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym,

Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych został uczeńUczeń Szkoły Podstawowej w Krupem – Patryk Kaniewski

Szkoły Podstawowe Grupa 2:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Krasnymstawie,
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Krupem,
III miejsce – Szkoła podstawowa w Jaślikowie,
IVmiejsce – Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym,
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej,

Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii gimnazja został uczeń klasy 3 Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krasnymstawie - Patryk Podgórski

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom Turnieju: Bankowi Spółdzielczemu w Krasnymstawie, Gminie Krasnystaw, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem.