Uczniowie „Trójki” na XII Ogólnopolskim Turnieju Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniach 1-2 marca 2019 r. w Jesionowie i Przelewicach (woj. zachodniopomorskie) odbyła się I i II runda XII  Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii młodszej i starszej szkół podstawowych.

Województwo lubelskie, a zarazem Gminę Krasnystaw  reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie w składzie Krystian Galewski, Patryk Podgórski, Konrad Dziedzic oraz Wiktor Wiśniewski (opiekun Paweł Haładyj).

W I rundzie eliminacji w Szkole Podstawowej w Jesionowie w klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem został uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie Patryk Podgórski, a w klasyfikacji drużynowej uczniowie „Trójki” zajęli VI miejsce.  Natomiast w drugim dniu rywalizacji w Przelewicach drużyna „Trójki” zajęła V miejsce, a indywidualnie Konrad Dziedzic zajął V miejsce.

W końcowej klasyfikacji indywidualnej Patryk Podgórski zajął III miejsce, co jest najlepszym wynikiem naszego ucznia w historii startów w Lidze Mistrzów BRD!!!

Drużynowo „Trójka” zajęła VI miejsce. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Do końca rywalizacja była bardzo zacięta i pojedyncze punkty decydowały o ostatecznej klasyfikacji.

Wśród uczestników turnieju były najlepsze w Polsce drużyny, które uczestniczyły w Finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej co roku  gromadzi na swoim starcie tysiące uczniów, chcących doskonalić swoje umiejętności w zakresie jazdy rowerem, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych oraz wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi!