III miejsce dla Żeńskiej Grupy Teatralnej z Bzitego „KĄKOLEWISKO 2018”

W niedzielę 25 listopada 2018 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy odbyły się XIX Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe "KĄKOLEWISKO 2018".

W przeglądzie wystąpiły kabarety o różnych formach i stylach scenicznych oraz zróżnicowanym składzie wiekowym z całego województwa lubelskiego.

Jury w składzie:

• Justyna Domaszewicz – Współtwórczyni Kabaretowej Chatki Żaka w Lublinie,
  • Leszek Sokołowski – satyryk, autor książek i laureat ogólnopolskich konkursów satyrycznych,
  • Zofia Goławska – wieloletni pedagog, absolwentka UMCS w Lublinie

po obejrzeniu wszystkich kabaretów postanowiło przyznać w kategorii kabarety amatorskie III miejsce Żeńskiej Grupie Teatralnej z Bzitego za wysoki poziom wokalny. Grupa wystawiła sztukę pt.”Wiejska edukacja seksualna”.

I miejsce zdobył Kabaret 50+ z Żakowoli Starej za dowcipną inscenizację i celne puenty a II miejsce zajęła Stefania Banucha za różnorodność poruszanych tematów społecznych.

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla uczestników wręczyli: Wójt Gminy Kąkolewnica Anna Mróz i wiceprzewodniczący Rady Gminy Renata Czerwińska
XIX Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe „KĄKOLEWISKO” odbywały się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Zrealizowane zostały przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego i Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz sponsorów.

fot. Wojciech Kośmider