Finał Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018”

23 października br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się uroczysty finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Organizatorem kampanii ogólnopolskiej jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. Patronat honorowy nad kampanią objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Gospodarzami finału byli: Piotr Adamski – prezes Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Krystyna Kubczak – dyrektor biura SPiDR. Galę prowadził dziennikarz Jakub Porada.

W gronie laureatów konkursu „Autoportret” ogłoszonego w ramach kampanii znalazła się uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej – Weronika Ciemińska.

Za swoją pracę Weronika otrzymała bezprzewodowy zestaw muzyczny z technologią Bluetooth, pamiątkowy dyplom oraz książkę autorstwa Jakuba Porady.
Podczas uroczystości laureatce towarzyszyli: rodzice państwo Ewelina i Marcin Ciemińscy i  pani Dorota Kostecka-Marchewa – pedagog szkolny.

Składamy serdeczne gratulacje dla Wiktorii i Rodziców. Podziękowania kierujemy również do Pani Jolanty Ćwirty i Pani Doroty Kosteckiej–Marchewa za trud w przygotowanie nagrodzonej pracy.

Podczas tegorocznego finału zostali powołani nowi członkowie Kapituły „Trzeźwego Umysłu”, która zrzesza najbardziej aktywnych pełnomocników i koordynatorów zajmujących się profilaktyką z całej Polski. Nowym członkiem Kapituły została Pani Beata Hartanowicz – pracownik Urzędu Gminy w Krasnymstawie.

Gmina Krasnystaw została uhonorowana medalem  Zachowaj Trzeźwy Umysł za wyjątkową aktywność i podejmowanie godnych naśladowania działań w dziedzinie profilaktyki alkoholowej i narkotykowej.