Noc Poetów w Niemienicach

W dniu 13.10.2018 r. Wiejski Dom Kultury w Niemienicach gościł poetów, uczestników Nocy Poetów imprezy zainicjowanej przez nieżyjącego już animatora, moderatora kultury, propagatora twórczości Stanisława Bojarczuka - Mariusza Kargula.

W spotkaniu uczestniczyli poeci zrzeszeni i niezrzeszeni z terenu gminy, powiatu i województwa, przedstawiciele samorządu,  mieszkańcy Niemienic.

Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury oraz Pani Marzena Podkościelna  - poetka z Olchowca. Obecni na spotkaniu poeci recytowali swoje wiersze, wspominano  poetów którzy odeszli.

Odbyła się też druga edycja Turnieju Jednego Listu. Po wysłuchaniu listów i głosowaniu „Liść za List”
laureatami zostali:

• I miejsce – Katarzyna Kędzierska  List „Janie …”
  • II miejsce – Ela Petruk „List do Abelarda Gizy”
  • III miejsce – Konrad Grochecki  „List który przekroczył granicę”
  • IV miejsce – Irena Kulik „List do Marszałka Józefa Piłsudskiego”

Muzyczną ucztę duchową  swoim recitalem romansów i ballad zapewnił  Jan Kondrak,  który wystąpił z recitalem romansów i ballad z Lubelskiej Federacji Bardów.

Spotkanie zakończył film Adama Kulika – „Niepokorny, rzecz o Konradzie Bielskim”

Organizatorzy Nocy Poetów składają serdeczne podziękowanie dla  osób i instytucji, które wsparły organizację spotkania: Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw Plus”, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Gmina Krasnystaw, Stowarzyszenie Integracyjne „Magnum Bonum”, Karczma „U Fela”.

GCK