Lekcja WOS-u w Urzędzie Gminy

IMG 5221W dniu 16 października, w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie do Urzędu Gminy w Krasnymstawie zawitali uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej wraz z nauczycielką Beatą Wrońską.
Celem wizyty w Urzędzie było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania lokalnego samorządu oraz rolą i zadaniami jakie spełnia gmina.
Wizytę rozpoczęli w gabinecie Wójta Wojciecha Kowalczyka, który mówił o swoich zadaniach jako urzędnika administracji lokalnej i zakresie obowiązków.
Następnie uczniowie pod opieką Iwony Solan – kierownika Referatu Organizacyjnego – zwiedzili urząd. W Referacie Finansowym rozmawiali o podatkach, dowiedzieli się, z jakimi sprawami przychodzą petenci.
W Referacie Budownictwa, Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska, po rozmowie z jego kierownikiem Andrzejem Basem, uświadomili sobie, jak szeroką wiedzę trzeba posiadać, by podejmować odpowiedzialne decyzje dotyczące wydawania zgody m.in. na lokalizację inwestycji.
O zadaniach Rady Gminy opowiadał jej Przewodniczący Mirosław Berbeć.
Uczniowie zajrzeli także do sali ślubów i sali obrad rady gminy.
Zapoznali się z zadaniami pracowników Biura Obsługi Interesanta oraz mieli okazję dowiedzieć się jak zarejestrować własną działalność gospodarczą.

Aby uczniowie miło wspominali i dobrze zapamiętali informacje przekazane przez pracowników Urzędu Gminy otrzymali pamiątkowe gadżety w postaci odblasków z logo Gminy Krasnystaw.