Trójka” czyta! Narodowe Czytanie 2018

DSCF7798Zapoczątkowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane są aż dwie lektury: Przedwiośnie Stefana Żeromskiego i teksty Antologii Niepodległości.

Tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, jest też formą uczczenia jubileuszu . Zespół Nr 3 w Krasnymstawie także włączył się w tę akcję. Wzięli w niej udział: Wojciech Kowalczyk-Pełniący funkcję Wójta Gminy Krasnystaw, Marta Gawron – sołtys Widniówki, Grażyna Atras – sołtys Zażółkwi, wszyscy chętni uczniowie oraz przedstawiciele rodziców (pani Joanna Mazurek i pani Barbara Olech) i pracowników szkoły.
Czytano wybrane teksty zarówno z Antologii Niepodległości, jak i z Przedwiośnia. Z pewnością niejednego skłoniły do refleksji nad dziejami ojczystymi i zachęciły do indywidualnych spotkań z literaturą.
Wydarzenie to nie odbyłoby się, gdyby nie współpraca wielu zaangażowanych w nie osób: pani Monika Skrycka –wykonała piękną prezentację ilustrującą czytane teksty, pani Agnieszka Jasińska –pomysłową gustowną dekorację, Mikołaj Witko – świetny w roli konferansjera, Jakub Bąk i Mateusz Szewczak –specjaliści od nagłośnienia, pani Roberta Hys -scenariusz i kierowanie całością.