Uczcili Niepodległość na sportowo! II Turniej o Puchar Wójta Gminy Krasnystaw za nami.

Dnia 26 września 2018 r. na stadionie w Siennicy Nadolnej rozegrany został II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Krasnystaw, którego organizatorem był Zespół Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie wraz z UKS Trójka. W tym roku Turniej organizowany był z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez państwo polskie, a uczestniczyli w nim chłopcy i dziewczęta z klas IV – VII.

W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe z Jaślikowa, Małochwieja Dużego, Krupego, Siennicy Nadolnej, Szkoła Podstawowa Nr 3 z Krasnegostawu oraz na zaproszenie Szkoła Podstawowa w Siedliskach Drugich.

Patronem Turnieju był Pełniący funkcję Wójta  Gminy Krasnystaw pan Wojciech Kowalczyk, który rozpoczął Turniej.
Zwycięzców uhonorowała  Sekretarz Gminy Krasnystaw pani Edyta Gajowiak - Powroźnik. Spotkania były bardzo zacięte, a poziom wysoki.

Również trzeba podkreślić, że Turniej odbywał się w ramach obchodów „Europejskiego Tygodnia Sportu”. „Europejski Tydzień Sportu (ETS)” jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Padły następujące wyniki:

• Szkoła Podstawa Siedliska Drugie - Szkoła Podstawowa Siennica Nadolna 3-2
  • Szkoła Podstawowa Małochwiej Duży – Szkoła Podstawowa Siennica Nadolna 2-0
  • Szkoła Podstawowa Krupe – Zespół Nr 3 Krasnystaw 1-1
  • Szkoła Podstawowa Siennica Nadolna - Szkoła Podstawowa Krupe 1-0
  • Szkoła Podstawowa Jaślików - Szkoła Podstawowa Małochwiej Duży 2-3
  • Szkoła Podstawowa Krupe - Szkoła Podstawowa Jaślików 0-2
  • Zespół Nr 3 Krasnystaw - Szkoła Podstawowa Siennica Nadolna 0-0
  • Szkoła Podstawowa Jaślików - Zespół Nr 3 Krasnystaw 4-0
  • Szkoła Podstawowa Małochwiej Duży - Szkoła Podstawowa Krupe 3-1
  • Szkoła Podstawowa Małochwiej Duży - Zespół Nr 3 Krasnystaw 2-1
  • Szkoła Podstawa Siedliska Drugie - Szkoła Podstawowa Małochwiej Duży 4-1
  • Szkoła Podstawowa Jaślików - Szkoła Podstawowa Siennica Nadolna 0-0
  • Szkoła Podstawa Siedliska Drugie - Zespół Nr 3 Krasnystaw 4-0
  • Szkoła Podstawa Siedliska Drugie - Szkoła Podstawowa Jaślików 0-0
  • Szkoła Podstawa Siedliska Drugie - Szkoła Podstawowa Krupe 3-0

Ostatecznie tabela przedstawiała się następująco:

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki
1 Szkoła Podstawa Siedliska Drugie 5 13 14-3
2 Szkoła Podstawowa Małochwiej Duży 5 12 14-8
3 Szkoła Podstawowa Jaślików 5 8 8-3
4 Szkoła Podstawowa Siennica Nadolna 5 5 3-5
5 Zespół Nr 3 Krasnystaw 5 2 2-14
6 Szkoła Podstawowa Krupe 5 1 2-10

II Turniej wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich, a II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym. Trzecie miejsce i brązowe medale przypadły uczniom ze Szkoły Podstawowej z Jaślikowa.

Najlepszym brakarzem wybrano zawodnika ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie, Łukasza Bojarskiego, a Królem Strzelców został Daniel Augustyński ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich.

Nagrody, puchary i napoje dla zawodników ufundowali: Gmina Krasnystaw, Zespół Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, UKS Trójka, OSM Krasnystaw.