Gminne Złote Gody

IMG 5124Miło nam poinformować, że 25 września br. w Urzędzie Gminy Krasnystaw, 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowało 7 par: Maria i Tadeusz Boruczenko, Róża i Jan Czerniak, Maria i Stanisław Czuba, Stanisława i Jan Grządkowscy, Mirosława i Kazimierz Kociubowscy, Janina i Jerzy Mazur, Janina i Tadeusz Rotmańscy.

Uroczystość odbyła się w miłej i ciepłej atmosferze. W imieniu samorządu życzenia przybyłym parom złożył Wojciech Kowalczyk – pełniący funkcję Wójta Gminy Krasnystaw, który w swoim wystąpieniu mówił między innymi, o istocie małżeństwa i jego wpływie na kształtowanie młodego pokolenia.
W uroczystości wzięli udział także: Janusz Szpak – Starosta Krasnostawski, Mirosław Berbeć - Przewodniczący Rady Gminy, Edyta Gajowisk-Powroźnik – Sekretarz Gminy Krasnystaw oraz Renata Gałan – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie medali okolicznościowych za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
W części nieformalnej spotkania, Jubilaci wznieśli toast lampką szampana, po czym chętnie dzieli się swoimi refleksjami.