Plac zabaw w Zakręciu otwarty

W dniu 2 września 2018 roku przy Wiejskim Domu Kultury w Zakręciu odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw, który powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców, Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej.

Po błogosławieństwie i poświęceniu miejsca zabaw przez Księdza Mariusza Myszaka, oficjalnego przecięcia wstęgi dokonała siedmioletnia Julia Korczyńska w asyście przedstawicieli władz samorządowych oraz mieszkańców.

W uroczystym otwarciu placu uczestniczyli: Wojciech Kowalczyk – Pełniącego Funkcję Wójta Gminy Krasnystaw, Edyta Gajowiak-Powroźnik – Sekretarz Gminy, Jan Bojarski – Radny Rady Gminy, przedstawiciele Rady Sołeckiej z Sołtys Marzeną Kwiecień, Koło Gospodyń Wiejskich z Renatą Chodorowską – Przewodniczącą, przedstawiciele Kółka Rolniczego, Pracownicy Cersanitu i TESCO.

Na uroczystość licznie przybyli również dorośli mieszkańcy Zakręcia wraz ze swoimi pociechami, dla których miejsce to będzie punktem spotkań, zabaw i integracji.

Dla uczestników spotkania przygotowano szereg atrakcji: występy artystyczne,  konkursy, zabawy animacyjne, malowanie buzi, dmuchany zamek oraz poczęstunek.

Plac zabaw zrealizowano ze środków:

• Fundacji Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w ramach Programu „TESCO- Decydujesz Pomagamy”- grant w wysokości 5 000 złotych,
  • Cersanitu – grant w wysokości 3 900 złotych
  • oraz przy wsparciu miejscowej społeczności, tj. Koła Gospodyń Wiejskich i Kółka Rolniczego.