Pierwsze Miejsce w Turnieju Gmin Powiatu Krasnostawskiego dla Gminy Krasnystaw

17 czerwca 2018 r. w Fajsławicach odbył się Festyn „Dobre bo nasze”. Organizatorem było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krasnystaw PLUS w partnerstwie z Gminą Fajsławice, Starostwem Powiatowym w Krasnymstawie oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice.

    W trakcie festynu odbył się Turniej Gmin Powiatu Krasnostawskiego oraz  konkurs kulinarny „Dobre bo nasze”.

   Gminy wchodzące w skład Powiatu Krasnostawskiego: Krasnystaw, Gorzków, Izbica, Łopiennik Górny, Fajsławice i Żółkiewka uczestniczyły w poszczególnych konkurencjach, za które uzyskiwały punkty.

   Suma punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach decydowała o kolejności gmin w klasyfikacji ogólnej. Gminy biorące udział w turnieju zmierzyły się w takich konkurencjach jak: przysiady parami z piłką, bieg z taczką w płetwie, bieg-slalom z kapustą na szpadlu, skok w dal grupowy, bieg w zszytych workach, rzut gumo filcami, picie smacznego napoju przez wężyk, piosenka o gminie.

   Naszą gminę w konkurencjach sportowych reprezentowali: Ewelina Janowczyk, Magdalena Nowacka, Dariusz Mazurek, Sławomir Bochniak, Jarosław Stasiuk, Jacek Krzymowski na czele z Sekretarz Gminy Edytą Gajowiak-Powroźnik. Piosenkę o gminie wykonały panie z KGW w Bzitem.

   W klasyfikacji końcowej reprezentacja Gminy Krasnystaw w Turnieju Gmin zajęła I miejsce.

   W konkursie kulinarnym Pan Jerzy Moń z Krupego zdobył I miejsce za ser z ziołami w kategorii produkty mleczne. KGW Zażółkiew zajęło I i II miejsce w kategorii produkty mięsne oraz III miejsce w kategorii ciast i w kategorii dania gotowe mięsne.

  Wyróżnienie w kategorii dania gotowe mączne otrzymało KGW Krupe.

   Serdecznie dziękujemy i gratulujemy naszym przedstawicielom, którzy godnie reprezentowali naszą gminę podczas Festynu.

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2020
Download Joomla Templates
stat4u stat4u