Trójka siódma w finale krajowym ot brd w przelewicach

W dniach  05-07.06.2018 r. w miejscowości Przelewice (województwo zachodniopomorskie) odbył się Finał Krajowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Gminę Krasnystaw, a zarazem województwo lubelskie reprezentował Zespół Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie w kategorii uczniów klas gimnazjalnych.

   Drużyna wystąpiła w składzie Patryk Podgórski, Daniel Piętal i Konrad Dziedzic, a opiekunem drużyny był pan Paweł Haładyj. Szkoła w ostatecznej klasyfikacji zajęła 7 miejsce w Polsce. Jest to najlepszy wynik drużynowy w historii występów uczniów z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie w finałach krajowych BRD.   

    OTBRD jest to konkurs wieloetapowy od etapu szkolnego, przez gminny powiatowy i wojewódzki, aż po Mistrzostwa Polski, który zrzesza corocznie w granicach do pół miliona dzieci.

Turniej BRD składał się z pięciu dyscyplin:

  • testu z zakresu przepisów ruchu drogowego,
  • testu skrzyżowania,
  • rowerowego toru przeszkód,
  • udzielania pierwszej pomocy,
  • miasteczka ruchu drogowego.

   Celem Turnieju, organizowanego przez Komendę Główną Policji, Związek Motorowy, przy udziale Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

  • popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

   Warto podkreślić, że główny organizator turnieju postarał się o liczne atrakcje podczas trzydniowego pobytu w województwie zachodniopomorskim. Zawodnicy uczestniczyli w  Pikniku Bezpieczeństwa w Przelewickim Ogrodzie Dendrologicznym, wyjeździe do Aguaparku Laguna w Gryfinie.

   Ponadto odbyła się wycieczka do Szczecina, gdzie zawodnicy pływali statkiem po Porcie Szczecińskim, zwiedzali Muzeum Techniki Motoryzacyjnej oraz Centrum Dialogu Przełomy.

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2018
Download Joomla Templates
stat4u stat4u