Jubileusz 5-lecia działalności Żeńskiej Grupy Teatralnej z Bzitego

26 maja 2018 roku w Wiejskim Domu Kultury w Bzitem odbył się Jubileusz 5- lecia działalności artystycznej Żeńskiej Grupy Teatralnej.  Spotkanie rozpoczęło się II aktem przedstawienia „ Mąż zmarł, ale już mu lepiej”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in: Krzysztof Grabczuk - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Mirosław Berbeć - Przewodniczący Rady Gminy Krasnystaw, Sławomir Falenta - Radny Rady Gminy,  Edyta Gajowiak - Powroźnik – Sekretarz Gminy Krasnystaw , Aleksandra Stachula – pracownik Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, Sławomir Kozioł – Wiceprezes Zarządu BS Krasnystaw.

Grupa Teatralna powstała w 2013 r., a jej instruktorem został  Pan Andrzej Woźniak.

Premiera przedstawienia według scenariusza autorstwa Zbigniewa Dmitrocy „Wiejska Edukacja Seksualna, czyli hucpa w sześciu odsłonach odbyła się 18 maja 2013 r. podczas Regionalnej Konferencji Kobiet w Zakręciu.

Po trzech latach Grupa przygotowała następne przedstawienie wg scenariusza Izabeli Degórskiej „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”- czarna komedia obyczajowa. Obydwa przedstawienia zagrano wielokrotnie na scenach gminy, powiatu krasnostawskiego i województwa lubelskiego.

Grupa artystyczna pracuje nadal, doskonaląc swój aktorski warsztat na cotygodniowych zajęciach pod okiem doświadczonego instruktora Pana Andrzeja Woźniaka.

Jubileusz był okazją do wręczenia podziękowań, listów gratulacyjnych oraz życzeń dla całego zespołu. Uwieńczeniem obchodów był jubileuszowy tort oraz koncert Mariusza Materny – wokalisty z Chełma.