78. rocznica Zbrodni Katyńskiej

W dniu 13 kwietnia 2018 r. pełniący obowiązki Wójta Gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w obchodach 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystości rozpoczęły się w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie wygłoszeniem referatu okolicznościowego, który przedstawił dr hab. Jacek Wołoszyn z Instytutu Pamięci Narodowej.

Następnie odprawiona została uroczysta Msza św. w Kościele pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie w intencji ofiar zbrodni katyńskiej, której przewodniczył ks. Prałat Henryk Kapica. Wojskową asystę sprawowała Kompania Honorowa I Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego stacjonującego w Garnizonie Chełm.

Po Mszy św. odbyło się uroczyste złożenia wiązanek i wieńców przy tablicy oddającej hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i tablicy upamiętniającej ofiary zbrodni komunistycznych a następnie w Ogrodzie Jana Pawła II.