Gmina Krasnystaw na Międzynarodowych Targach Żywności Warsaw Food Expo 2017

Expo 2017 09W dniach 1-3 czerwca 2017 r. w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się Międzynarodowe Targi Żywności „Warsaw Food Expo”. Wydarzenie miało charakter międzynarodowy, ponieważ termin targów zbiegał się z zakończeniem polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.


   Z naszego regionu w Targach Żywności na zaproszenie Fundacji 150-Lat KGW udział wzięły Gmina Fajsławice i Gmina Krasnystaw, którą reprezentowali Zastępca Wójta Pan Tomasz Barczuk, Sekretarz Pani Edyta Gajowiak-Powroźnik i Dyrektor GCK z Siennicy Nadolnej Pani Dorota Rybczyńska.

   Swoje produkty zaprezentowały KGW z Bzitego, KGW z Małochwieja Małego wraz ze Stowarzyszeniem mieszkańców Małochwieja Małego „Rodzinne Gniazdo”, Dorota i Jerzy Moń - Gospodarstwo Ekologiczne z Krupego (produkcja serów). 

   Na stoiskach znalazły się potrawy regionalne, lokalne i tradycyjne min.: pierogi z kapustą, gryczak, makowiec, bigos krasnostawski „Cygan”, pasztet, chleb ze smalcem, sery, nalewka wiśniowa, gołąbki z młodej kapusty i wiele innych a także wpisane na listę MRiRW z Fajsławic (tymianek, pierogi z czerwoną fasolą), z gminy Krasnystaw sery ziołowe z Gospodarstwa Ekologicznego Państwa Moń.

   Możliwa była degustacja wystawionych produktów. Podczas Targów przy stoisku przygrywała Kapela „Cukrowniacy”.

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2020
Download Joomla Templates
stat4u stat4u