Drukuj

Szesnaście drużyn dziewczynek i chłopców kategorii U-11 wzięło udział w czwartym z cyklu sześciu Piłkarskich Turniejów Wolności, który odbył się w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw.  Awans do finału krajowego wywalczyły AP Bronowice Lublin i "Kłos" Chełm". Gospodarzy z gminy Krasnystaw reprezentowało pięć ekip. Najwyżej, na miejscach 5 - 8, została sklasyfikowana drużyna ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Na miejscach 9 - 12 zawody ukończyła reprezentacja SP Krupe, a na pozycjach 13 - 16 uplasowały się - SP Jaślików, "Trójka" Krasnystaw i "Victoria" Małochwiej Duży.

Najlepsze zespoły odebrały medale i puchary z rąk m.in. Marcina Romanowskiego z Ministerstwa Sprawiedliwości i wójt gminy Krasnystaw Edyty Gajowiak-Powroźnik.

Oprócz klasyfikacji drużynowej organizatorzy przyznali wyróżnienia indywidualne. Nagroda "fair play" trafiła do "Vrotcovii" Lublin, najlepszym bramkarzem został Jan Ostroga z AP Bronowice Lublin, a najlepszym strzelcem jego klubowy kolega i zdobywca 24 goli Mikołaj Rola.

Poza najlepszymi drużynami z Lublina i Chełma szanse na udział w finale krajowym ma jeszcze trzecia ekipa FA Zamość, ale ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną po zakończeniu wszystkich turniejów eliminacyjnych.

Cykl "Turniejów Wolności" rozpoczął się w poprzedni weekend w Łaszczówce w gminie Tomaszów Lubelski i w Hrubieszowie. W sobotę 25 września turniej odbył się w Tarnogrodzie, a dzień później w Siennicy Nadolnej. Do rozegrania pozostały jeszcze zawody w Biłgoraju i Warszawie, a finał odbędzie się 9 października w Chełmie.

Emocjom sportowym podczas turnieju w Siennicy Nadolnej towarzyszyły zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach i niezwykle widowiskowy pokaz freestyle w wykonaniu najpopularniejszego polskiego TikTokera piłkarskiego Łukasza Chwieduka, znanego m.in. z telewizyjnego programu "Mam Talent".