Wiadomości

To już ostatni moment żeby spełnić swój obowiązek. Zgodnie z ustawą o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału w badaniu podlega grzywnie.

Spiszmy się, jak na rolników przystało!

Pracownicy Socjalni

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom pomocy społecznej, w szczególności tym pracującym na rzecz mieszkańców Gminy Krasnystaw.

Wszyscy wiemy, że zawód pracownika socjalnego wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale także niezwykłej empatii, tak ważnej w procesie wspierania osób i ich rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Niezwykle ważnym elementem tej profesji jest również umiejętność motywowania osób potrzebujących pomocy do zmagania się z trudnościami i problemami.

Wasz wysiłek i zaangażowanie w realizację tych zadań, szczególnie w okresie pandemii jest nieoceniony, zaś determinacja przyczyniają się każdego dnia do widocznej poprawy jakości i dostępności usług świadczonych na rzecz mieszkańców - bezcenna.

Życzę Wam dalszej wytrwałości, zapału i spełnienia, a także satysfakcji zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Niech Wasza ciężka praca dostarcza codziennie wiele uśmiechu i powszechnej ludzkiej życzliwości.

Wójt Gminy Krasnystaw

(-) Edyta Gajowiak - Powroźnik

Wyniki spisu rolnego są jednym z najważniejszych źródeł danych, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Dostarczają informacji na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej, w tym do negocjacji w ramach UE rodzaju i wielkości dopłat dla rolnictwa i obszarów wiejskich, a także pokazują zmiany, jakie zaszły na przestrzeni lat 2010-2020.

Powszechny Spis Rolny 2020 jest realizowany w trudnym okresie pandemii, dlatego też zależy nam bardzo na tym, by jak najwięcej osób spisało się przez Internet lub telefon.

Urząd Statystyczny w Lublinie nie dysponuje numerami telefonów do wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych w naszym województwie. Dlatego też prosimy, żeby użytkownicy gospodarstw rolnych, które jeszcze nie zostały spisane, udostępnili nam swój numer telefonu do tego celu.

Powszechny Spis Rolny już trwa. Mija druga połowa listopada, co oznacza, że część rolników, w ramach obowiązku, zdążyła się już spisać przez Internet. Niektórzy rolnicy spisali się za pośrednictwem infolinii, na której codziennie dyżurują pracownicy urzędów statystycznych. Część osób udała się do swoich Urzędów Gmin, gdzie w obecności przeszkolonego pracownika, wypełniła elektroniczny formularz spisowy podając dane dotyczące swojego gospodarstwa. Osoby, które się jeszcze wahają, mogą w każdej chwili wypełnić formularz elektroniczny i spełnić swój ustawowy obowiązek.